انواع مدل های آستین

انواع مدلهای آستین لباس

آستین یکی از قسمت های مهم لباس است که تاثیری زیادی در زیبایی لباس دارد، به همین دلیل طراحان لباس مانور زیادی روی مدلهای آستین می دهند. مدل آستین در لاغر ویا چاق به نظر رسیدن تاثیر زیادی دارد. طراحان لباس مدلهای آستین فراوانی طراحی کردند، که هر کدام کاربرد های خاص خود را دارند. به طور کلی آستین ها در دو مدل آستین سرخود و آستین جدا می باشند .
آستین‌های سرخود یکسره به بالاتنه وصل هستند، درواقع آنها روی پارچه به همراه بالاتنه برش زده می‌شوند و برش حلقه ندارند، اما آستین‌های جدا، جدا از بالاتنه برش زده و سپس به حلقه ‌آستین دوخته می‌شوند. انواع مدل آستین لباس در طرح های مختلف وجود دارد در ادامه به بررسی انواع آستین ها خواهیم پرداخت.

در ادامه با آکادمی طراحی مد و لباس استاد کریم فیضی همراه باشید.

 

انواع مدل های آستین

انواع مدلهای آستین لباس

بعضی از مدل ها به تنهایی زیبایی ندارند حتی اگر یقه زیبایی به آن ها متصل شده باشد ولی وقتی استینی مناسب به آن وصل می شود کل کار تغییر کرده ولباس ساده را به یک لباس خاص تبدیل می کند. شما با شناخت اناتومی بدن خود و شناخت کامل مدلهای آستین می توانید لباس هایی را انتخاب کنید که استین مناسب شما را داشته باشد بنابراین می توانید استایل زیبایی برای خود خلق کنید. البته تناسب بین مدل آستین و مدل یقه لباس را فراموش نکنید با انتخاب درست می توانید یک ترکیب زیبا را خلق کنید.

سعی داریم با معرفی انواع آستین ها این مسیر را کمی برایتان هموار کنیم. آستین حلقه ی، آستین ساده، استین دوتکه، آستین کلوش، آستین پفی، آستین ژیگو، آستین فرشته، آستین خفاشی، آستین کیمونو و چند آستین دیگر …. از جمله انواع مدل آستین های لباس می باشد.

آستین حلقه ای

آستین حلقه ی همان لباس بدون حلقه است، که به عنوان تاپ هم شناخته شده است. برای لباس های مجلسی و راحتی وانواع و اقسام مدل ها کاربرد دارد. بیشتر خانم های جوان به دنبال این مدل آستین هستند. خانم های پا به سن گذاشته بیشتر تمایل دارند بازو های خود را بپوشانند. همچنین افراد با بازوهای خیلی لاغر تمایلی به پوشیدن این مدل آستین ندارند.
این مدل از الگوی اولیه آستین درست می شود، بدون اضافه کردن یا کم کردن قسمتی از الگو، کاربرد بسیار فراوانی دارد، از لباس های روز مره گرفته تا لباس های مجلسی می توان استفاده کرد.

مدل استین حلقه ای

آستین دوتکه

درقسمت زیرین درز ندارد، درز به طرفین منتقل می شود بدلیل داشتن دو درز عمودی دست را کشیده تر نشان می دهد. بنابراین مناسب افراد دارای بازوی چاق است. کاربرد این مدل آستین در کت و مانتو ی مجلسی است.

مدل آستین دو تکه

آستین پفی

یکی از زیباترین مدل های آستین است، هم در قسمت شانه چین می خورد وهم در قسمت مچ چین می خورد وهمه رده سنی می توانند از این مدل آستین استفاده کنند فقط در نظر داشته باشید این مدل آستین کمی گشاد است، هم می تواند بازوی چاق را پنهان کند وهم می تواند بازوی لاغر را کمی پر تر نشان دهد، ولی یادتان باشد کسی که سرشانه عریض دارد با چین آستین در شانه عریض تر به نظر می رسد. ااین مدل در لباس های روز مره گرفته تا لباس های عروس قابل استفاده است.

مدل آستین پفی

آستین کلوش

یکی از پرطرفدارترین مدل های آستین است، هم به شکل بلند الگو سازی می شود وهم به شکل کوتاه، فقط یادتان باشد برای کسانی که دارای چاقی در قسمت شکم هستند مناسب نیست چون در آن قسمت ایجاد حجم می کند. ولی با جلب نظر می تواند چاقی بازوها را از دیدها پنهان کند. این مدل مناسب لباس های شب و عروس است.

مدل آستین کلوش

آستین دراپه

آستین دراپه حالت افتاده داره و به صورت چین روی بازو قرار می گیرد. برای این مدل از پارچه های ظریف و نرم استفاده می شود تا حالت افتادگی آن بهتر نشان داده شود. این مدل آستین بیشتر در لباس های مجلسی  کاربرد دارند، این مدل برای افرادی که اندام گلابی شکل دارند گزینه ی بسیار مناسبی می باشد چرا که این مدل شانه ها را بزرگتر نشان می دهد.

مدل آستین دراپه

آستین کیمونو

 مدل استین کیمونو از لباس های کیمونو ژاپنی ها الهام گرفته شده است. آستینی سرخود است یعنی جداگانه برش نمیخورد و از اول روی بالاتنه برش می خورد به عبارت دیگر آستین متصل به خود لباس است و حلقه آستین منحنی ندارد .این مدل با آزادی که به لباس می دهد مناسب لباس های روز مره است ضمن آنکه کمی هم فرد را چاق تر نشان میدهد.

آستین رگلان

آستین رگلان نوع خاصی از آستین می باشد که به جای برش از سرشانه با یک برش مایل کنار یقه به تنه لباس متصل می شود. این مدل به دلیل راحتی زیادی که دارد بیشر در لباس های ورزشی، کژوال و به خصوص لباس های بافتنی کاربرد دارد.

مدل آستین رگلان

آستین خفاشی

این مدل آستین حلقه ندارد و متصل به تنه لباس است یعنی تماما به لباس وصل است و آستین سرخود می باشد و مناسب افراد لاغر وچاق است،زیرا افراد لاغر را پر تر نشان می دهد و چاقی افراد را پنهان می کند این مدل بسیارمناسب برای مانتو است.

آستین کاپ

دراین مدل حلقه آستین تا روی قسمت هایی از شانه و بازو ادامه پیدا می کند این مدل مناسب خانم های جوان است و در لباس های مجلسی، شب عروس کوکتل قابل استفاده است.

مدل استین کاپ

آستین فرشته

یک آستین رویایی وزیبا مناسب خانم های جوان،بسیار مناسب برای لباس نامزدی است، اگر با پارچه های ریزش دار مخصوصا حریر دوخته شود فوق العاده زیبا می شود.

آستین پروانه ی

آستین پروانه ای مدل فانتزی و مناسب لباس های دخترانه می باشد این مدل آستین برای لباس هایی با یقه باز گزینه ی مناسبی می باشد، ولی در نظر داشته باشید این مدل آستین به شانه ها حجم می دهد،برای کسانی که شانه های ظریفی دارند پیشنهاد می شود.

آستین ژیگو

این آستین در سرشانه و بازو پفی و حجیم است ولی از ارنج به پایین تنگ می باشد، این مدل بسیار مناسب افرادی است که بالاتنه ظریفی دارند. کسانی که سینه کوچک و باسن بزرگ دارند با پوشیدن این لباس هماهنگی در بالاتنه و پایین تنه شان ایجاد می شود.

مدل استین ژیگو

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا