جدیدترین متد خیاطی چیست؟

جدیدترین متد خیاطی چیست؟

یکی از مهمترین بخش های آراستگی ظاهری، مربوط به لباس است. امروزه خیلی از مدل ها و طرح های موجود در فروشگاه  ها مورد پسند واقع نمی شوند، فلذا مدت زمان زیادی را باید صرف پیدا کردن مدل، رنگ و یا سایز مورد نظر خود کرد همین موضوع جرقه ای می شود برای یادگیری و آموزش خیاطی که امروزه افراد به دنبال جدیدترین متد خیاطی می باشد.

اولین مسئله ای که ذهن را برای آموزش خیاطی درگیر می کند شناخت متد های خیاطی می باشد. متد های خیاطی متنوعی برای یادگیری وجود دارند اما  افرادی که علاقه مند به یادگیری خیاطی هستند ترجیح می دهند کار خود را با جدیدترین متد های خیاطی شروع کنند.

 

جدیدترین متد خیاطی

 

 در ادامه با آکادمی مد و لباس پروفسور کریم فیضی همراه باشید.

 

 آشنایی جدیدترین متد آموزش خیاطی

در میان انواع متدهای خیاطی، روش های مولر، گرلاوین و متریک، معروف ترین متدهای خیاطی هستند. این سه متد نام آشنا مدت طولانی است وارد ایران شده اند.

گرلاوین قدیمی‌ترین روش خیاطی است بنابراین، متریک و مولر نسبت به آن جدیدتر هستند. با این حال، هر یک از این روش ها مزایا و معایبی دارند که باید با مهارت و تخصص خود آنها را به کار بگیرید. این روش‌ها در آموزشگاه ها و دانشگاه هایی که طراحی دوخت دارند تدریس می‌شوند. ولی این آموزش ها فقط در حد الگو کشی، برش و دوخت است.

 

جدیدترین متد های خیاطی

اگر شما قصد داشته باشید فقط برای خودتان لباس بدوزید و از شر لباس هایی که اندازه تان نیست خلاص شوید یادگیری یکی از این سه متد خیاطی کفایت می‌کند. استاد خیاطی شما باید این مهارت را داشته باشد تا ایرادات اندامی شما را  بر روی الگو رفع کند. در این صورت، شما بدون اشکال و دردسر لباس خود را دوخته و می پوشید. ولی اگر بخواهید برای دیگران لباس بدوزید کار کمی دشوارتر می‌شود. زیرا افراد اندام های متفاوت و سلایق متفاوتی دارند. بنابراین، شما به استادی نیاز دارید که حرفه ای بوده و با جدیدترین متد آموزش خیاطی آشنا باشد.

 

جدیدترین متد خیاطی همان سبک و متدی است که با خلاقیت و بهره برداری از تجربیات اساتید و آموزش صحیح بدست می آورید.

ویژگی های استاد حرفه‌ای

استاد حرفه ای و درجه یک، استادی است که طی سالیان طولانی تجربه و کار در این حرفه ضمن آشنایی و تسلط بر تمام متد های خیاطی با به کارگیری خلاقیت و تلفیق متد ها، متد شخصی خود و جدیدترین متد خیاطی را ایجاد کند. 

استاد حرفه ای می تواند متد های مختلف را تجزیه تحلیل کند و به بهترین شکل، با متد شخصی خودش به شاگردانش آموزش دهد ضمن آنکه تسلط کافی در طراحی لباس، الگوسازی و برش داشته باشد. بیشتر استادان در مرحله برش و دوخت مهارت دارند ولی در قسمت طراحی و الگو ضعیف هستند آنچه در آموزش خیاطی اهمیت دارد ظرافت، دقت و خلاقیت و  داشتن جدیدترین و بهترین متد خیاطی است.

 

جدید ترین متد خیاطی چیست؟

اهمیت متد آموزش خیاطی در آکادمی های خیاطی

بیشتر آموزشگاهها فقط روی الگوسازی، برش و دوخت تمرکز دارند. این درحالی است که اولین گزینه برای تبدیل شدن به یک خیاط ماهر، اندام‌شناسی است. اگر ما بتوانیم به درستی تشخیص دهیم فرد مراجعه کننده چه اندامی دارد، ایرادات اندامی او را بشناسیم و برای رفع آن راه حلی داشته باشیم، موفق عمل کرده ایم.

برای رفع ایرادات لازم است طراحی زیبایی داشته باشیم،  ایراد را روی الگو رفع کنیم و با تزیینات متناسب، لباسی ارائه دهیم که فرد احساس راحتی و رضایت داشته باشد. اما متأسفانه در اموزشگاه‌ها آیتم‌های آموزشی شامل این مباحث نمی‌شوند و صرفاً استاد الگو کشی را اموزش داده و به دلیل کمبود وقت کلاس، برش و دوخت به هنر جو و در خانه محول می‌شود.

پیشنهاد ما به شما دوره ی آموزشی است که دارای آموزش هایی از قبیل اندام شناسی طراحی لباس، شناخت پارچه، کارور لباس، الگو کشی و برش باشد.

سعی کنید در مکانی آموزش ببینید که همۀ این ایتم‌ها را کنار هم داشته باشد. مطالب آموزش خياطي مانند زنجیر به هم متصل هستند و برای اینکه نتیجه کار فوق العاده ای داشته باشید به تمامی این موارد نیاز دارید.

 

اهمیت متد آموزش خیاطی در آکادمی های خیاطی

 از امکانات آموزشگاه باخبر شوید

پس از اینکه دانستید جدیدترین متد خیاطی چیست، از امکانات آموزشگاه باخبر شوید. خیاطی رشته‌ایست که به کار عملی و کسب تجربه نیازمند است. هنرجوها باید در کلاس حضور داشته باشند بدین صورت که ابتدا استاد درس های تئوری مورد نظر را ارائه دهد و هنرجویان یادداشت برداری کنند. برای قسمت های عملی، این امکان وجود داشته باشد که در کنار استاد الگوسازی کنند. مکانی برای برش وجود داشته باشد و دوخت و دوز با چرخ‌های خیاطی زیر نظر استاد انجام شود.

مرحله پرو انجام شود و استاد ایرادات را رفع کند چون فقط ایرادات در مرحله پرو لباس نمایان می‌شوند. امروزه بیشتر پروها روی مانکن انجام می‌شوند. البته مانکنی که در آموزشگاه توسط هنر جو ساخته می‌شود. هنرجو یادمی‌گیرد که چطور مانکنی مطابق بدن افراد بسازد و الگو را بار ها روی آن چک کند تا زمانی که مشتری لباس را می‌پوشد بدون نقص باشد.

 

تکنیک مولاژ از جدیدترین متد آموزش خیاطی است. البته مکان‌های آموزش دهنده متد مولاژ انگشت شمار هستند. خیاطی نکات ریز زیاد دارد. همه می‌دانند وقتی دو تکه پارچه به هم دوخته می‌شود، به اتو نیاز دارد.

 

ولی نحوه صحیح اتوکشی توسط استاد آموزش داده می‌شود. گاهی اوقات بعضی از ایرادات دوخت با اتوکشی از بین می‌رود. ضمن آنکه به تعداد جلسات و ساعات برگزاری کلاس ها هم باید توجه شود.

 

آموزش جدیدترین متد های خیاطی

تکنیک های روز دنیا در متد خیاطی

جهان در حال پیشرفت است. هر روز شاهد پیدایش تکنیک هایی از جدیدترین متدهای خیاطی هستیم. پس از کامل شدن آموزشتان و با کمک استاد اهل فن، وقتی به متد شخصی خودتان دست پیدا کردید، وقت آن رسیده که تکنیک‌های روز دنیا را یاد بگیرید و با تسلط بر آن‌ها خود شما هم مبدع باشید.

پس از اتمام دوره به شما مدرکی تعلق می‌گیرد که با آن می‌توانید مشغول به کار شوید. در این میان، آکادمی پروفسور فیضی برگزار کننده دوره های آموزشی خیاطی و ارائه دهنده مدرک بین المللی است این مدرک در خارج از کشور نیز معتبر می باشد. امیدوارم با این مطالب شناخت کافی راجع به جدیدترین متد خیاطی پیدا کرده باشید و بتوانید بهترین و معتبر ترین آکادمی آموزش خیاطی را با جامع ترین متد آموزش خیاطی بیابید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا