طراحی لباس مجلسی برای افراد چاق و لاغر

طراحی لباس مجلسی برای افراد چاق و لاغر

به طور کلی لباس مجلسی به لباسی گفته می‌شود که در عروسی و مراسم های رسمی استفاده شود. از آنجایی که لباس مجلسی به گونه‌ای است که عیوب اندامی را نمایان می‌سازد، پس در انتخاب مدل، پارچه، و دوخت باید بسیار دقت کرد. طراحی لباس مجلسی مناسب اندام های مختلف، اعم از چاق و لاغر، باید با مهارت انجام شود.

از این رو، کار را باید به دست کسی سپرد که در زمینه طراحی و دوخت لباس مجلسی  تخصص داشته باشد. یعنی تسلط کافی بر اندام شناسی،انواع دوخت، پارچه شناسی و یا حتی پارچه سازی داشته باشد.

 

در ادامه با آکادمی طراحی مد و لباس پروفسور فیضی همراه باشید.

 

لباس مجلسی

 

طراحی لباس مجلسی برای افراد چاق و لاغر

 

اگر فردی با چاقی یکنواخت باشد (بالاتنه و پایین‌تنه چاق) لباس مجلسی‌ جذب وتنگ بپوشد، زیبا نخواهد شد. چنین افرادی باید لباسی بپوشند که کمی گشاد باشد و در قسمت کمر یک کمربند ظریف داشته باشد. این باعث می شود کمر کمی باریک به نظر برسد

برای افرادی که پایین تنه بزرگتری نسبت به بالاتنه دارند، لباس مجلسی که از زیر سینه برش می‌خورد و کلوش و یا فون می‌شود، گزینه خوبی است. لازم به ذکر است، اگر طراحی لباس مجلسی با گل، مرواید و نگین همراه باشد، کمک شایانی به پنهان کردن ایرادات اندامی می‌کند

افراد با بازوی چاق می‌توانند با تزئینات روی مچ، نظر دیگران را به مچ خود جلب کنند تا بازوهای چاقشان ازنظر‌ها دور بمانند. افراد لاغر هم گاهی در انتخاب لباس مجلسی دچار مشکل می‌شوند ولی با دانستن چند نکته این مشکل رفع می‌شود.

 

اگر طراحی لباس این افراد به صورت راسته باشد، جلوه خوبی به اندام‌شان می‌دهد. لباس‌های آستین دار گزینه‌ی خوبی برای این افراد است. افراد لاغر همواره باید لباسی بپوشند، که اندازه بدنشان باشد، لباس مجلسی خیلی تنگ، آنها را لاغرتر نشان می‌دهد و لباس بزرگ‌تر هم آن‌ها را شلخته جلوه خواهد داد

 

مدل لباس مجلسی

 

 چگونه با طرح مناسب لباس مجلسی خود به روز باشید؟

 

لباس ترکیبی است از انواع مدل یقه‌ها، آستین‌ها، دامن‌ها و شلوارها. این توانمندی یک طراح لباس مجلسی است که بتواند با ترکیب متناسب انواع یقه‌ها، آستین‌ها، دامن‌ها و غیره، با انتخاب پارچه مناسب یک لباس مجلسی زیبا خلق کند. به روز بودن صرفا به معنای پیروی بی چون و چرا از مد نیست، آنچه در انتخاب لباس مجلسی اهمیت دارد برازنده بودن آن بر تن شماست. انواع مدل های لباس مجلسی موجود هست که توجه به جنس و رنگ پارچه، انتخاب درست مدل یقه، آستین و دامن و هماهنگی آنها  با یکدیگر از جمله عواملی است که باعث می شود به روز باشید.

همیشه دنباله روی مد و مدل لباس یا پارچه ای که به بازار عرضه می شود، نباشید. این نکته رو به خاطر داشته باشید که مدل آستین و یا رنگ مد شده هماهنگی کافی را با اندام یا رنگ پوست شما دارد یا خیر.

 

مدل لباس مجلسی

 

طراحی لباس مجلسی با تکنیک مولاژ

 

در درجه اول، تناسب اندام با مدل لباس بسیار حائز اهمیت است. در میان انواع متدهای خیاطی، تکنیک مولاژ به کمک طراحان لباس آمده تا از اندازه گیری ها و پرو های اضافی جلوگیری کند. پس از اندازه گیری و طراحی روی کاغذ مولاژ ساخته می‌شود و طرح مستقیم روی مانکن پیاده می‌شود. این کار برای طراحی لباس مجلسی بسیار کاربرد دارد. از آنجا که لباس مجلسی انحناهای بدن را نمایان می‌سازد، کار روی مولاژ دقت طراح را بالا می برد.

 

 

مدل لباس مجلسی

 

امیدوارم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید.

2 دیدگاه دربارهٔ «طراحی لباس مجلسی برای افراد چاق و لاغر»

    1. blank
      زهره جعفری

      یقه های U شکل میتونه گزینه ی خوبی برای افراد درشت اندام باشه ، همینطور یقه های هفتی برای خانم هایی که چاق هستن و صورت گرد یا مربعی دارند خیلی مناسبه این دو مدل یقه چاقی قسمت بالا تنه رو کمتر نشون میده.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا