متد خیاطی ایتالیایی چیست

متد خیاطی ایتالیایی چیست؟

متد خیاطی ایتالیایی روشی است که بدون تهیه ی الگو ی مستقیم روی پارچه انجام می شود. در این متد روش سایزبندی براساس الگوهای از قبل آماده شده، انجام می شود. آموزش خیاطی متد ایتالیایی طرفدار های خودش را دارد، این متد برخلاف متد خیاطی مولر نیازی به الگو کشی دقیق و پیچیده ندارد، پس نیازی به محاسبات و فرمول های پیچیده الگو کشی نیست. و به این دلیل که الگو بر روی کاغذ کشیده نمی شود، مدت زمان کمتری صرف الگوسازی و مدل سازی می شود. متدخیاطی ایتالیایی روش آسانی برای خیاطی می باشد اما این روش دارای محدودیت هایی نیز می باشد که استفاده از این روش را در خیاطی کمی دشوار می کند.

با آکادمی طراحی مد و لباس پروفسور کریم فیضی همراه باشید.

 

متد خیاطی ایتالیایی

محدودیت های متد ایتالیایی

 

در خیاطی با متد ایتالیایی مدل مستقیما روی پارچه پیاده شده و برش زده می شود، در نگاه اول همه چیز ساده و راحت به نظر می رسد ولی بدون استفاده از الگو ضریب خطا بالا می رود، در خیاطی با الگو مدل سازی روی کاغذ صورت می گیرد و اشکالات روی کاغذ رفع می شود ولی در این متد اگر اشتباه صورت بگیرد و پارچه برش زده شود دیگر جای جبران وجود ندارد. لازم به ذکر است خیاطانی که به این روش کار می کنند، پس از سال ها کار و تجربه کم تر دچار اشتباه می شوند و لباس های بی نقص را به راحتی و درمدت زمان کمتری می دوزند.

متد خیاطی ایتالیایی

از دیگر محدودیت های این روش کاهش خلاقیت و ایده پردازی می باشد، به دلیل اینکه مدل سازی روی پارچه انجام می شود جای مانور کم تری دارد و مدل های ساده تری روی پارچه پیاده می شود.

در صورتی که خیاطی با الگو اینگونه نیست در ابتدا شما روی کاغذ مخصوص الگو کشی، الگو کشی را انجام می دهید سپس کنترل های نهایی را انجام می دهید کنترل نهایی یعنی تطابق دادن اندازه های شخص با اندازه هایی که روی الگو کشیده شده است و مدل سازی انجام می شود. ضمن آنکه امکان دارد برای مدل سازی کاغذ هم به الگو اضافه کنید  و در آخر الگو آماده شده را روی پارچه قرار دهید و برش زنید.

متد خیاطی ایتالیایی

خیاطی با متد ایتالیایی یکی از روش های آسان است، با کمی دقت می توانید با این روش لباس های ساده بدوزید. این روش بدون الگو کشی انجام می شود البته می توانید الگوی خیاطی متد ایتالیایی را روی کاغذ پیاده کنید مدل سازی ها را روی کاغذ انجام دهید و کاغذ را روی پارچه انداخته و برش دهید، ولی بعضی از افراد الگو را مستقیم روی پارچه پیاده می کنند و برش را انجام می دهند. انواع متدهای خیاطی وجود دارد که افراد مطابق علایق، تجربه و توانمندی هایشان از آنها استفاده میکنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا