لباس-مجلسی شیک

مدل های لباس مجلسی و شب

وقتی در مورد مهمانی و مراسم صحبت می شود اولین چیزی که به ذهنمان می رسد پوشیدن لباس است اینکه ازچه مدل لباس مجلسی استفاده کنیم و چگونه بهترین استایل را داشته باشیم. تنوع مدل های لباس مجلسی ومدل های لباس شب بسیار زیاد است، با کمی دقت می توانیم مناسب ترین آن ها را پیدا کنیم و بپوشیم.

اولین نکته بسیار مهم نوع مراسمی است که در آن شرکت دارید، توجه به نوع مراسم و محل برگزاری آن در انتخاب مدل لباس مجلسی حائز اهمیت است.

مدل های لباس مجلسی و شب
نکته بسیار مهم دیگر آناتومی یعنی هماهنگ بودن مدل با اندام فرد می باشد، تنها با رعایت این آیتم می توان خوش تیپ و خاص به نظر رسید. البته به رنگ مدل لباس مجلسی و مدل لباس شب نیز باید توجه کرد هارمونی رنگ ها در مدل لباس مجلسی و مدل لباس شب معجزه می کند می تواند زیبایی استایل را دوچندان کند و یا از زیبایی لباس شب بکاهد.

هررنگی را جایی نپوشید به عنوان مثال در مراسم عروسی لباس سفید یا شیری نپوشید لباس سفید مخصوص عروس است شما با این کار استایل عروس را بهم می زنید، از پوشیدن مدل لباس مجلسی خیلی باز که بیشتر قسمت های بدن را نمایان می کند اجتناب کنید از یک مدل لباس شب بلند استفاده کنید که رنگش با رنگ پوستتان هماهنگ باشد و همین طور می توانید لباس های مجلسی کوتاه تان را برای مهمانی های خودمانی نگه دارید.

در ادامه به معرفی مدل های مختلف لباس مجلسی می پردازیم با آکادمی طراحی مد پروفسور فیضی همراه باشید.

 

مدل های لباس مجلسی

 

پیراهن مجلسی بلند

پیراهن مجلسی بلند از جمله پرطرفدارترین مدل های لباس مجلسی است، کاربرد های زیادی نیز دارد در بیشتر مراسم ها در هر فصلی می توان استفاده کرد.

مدل های مختلفی برای اندام های مختلف طراحی شده است، افراد میتوانند با علم به ایرادات اندامی خود یکی از این مدل ها را انتخاب کرده وبرتن کنند محدودیت سنی هم ندارد از دختر خانم های جوان گرفته تا خانم های میانسال می توانند از مدل های لباس مجلسی بلند استفاده کنند.

یکی از دلایلی که پیراهن مجلسی بلند را پرطرفدار کرده است، بلند بودن آن است، مزیتی که این لباس دارد این است که قد فرد را بلند تر نشان می دهد واین موضوع کمک شایانی به خوش استایل شدن می کند. پارچه های متفاوتی برای دوخت پیراهن مجلسی بلند به کار می رود .

انواع گیپورها، دانتل، ساتن، کرپ، مخمل، دیسکو، لمه و پولکی از جمله پارچه های مناسب برای پیراهن مجلسی هستند. البته در انتخاب لباس مجلسی به طراحی لباس مجلسی برای افراد چاق و لاغر نیز باید توجه کرد.

 

مدل های لباس مجلسی و شب

 

 

مدل ماهی

پیراهن مدل ماهی در قسمت بالا تنه سایر پیراهن های آستین حلقه ای ، دکلته، و آستین دار می باشد اما دذ پایین تنه تفاوت هایی وجود دارد. سرتاسر لباس مدل ماهی به بدن چسبیده است، زمانی که به زانو می رسد گشاد می شود. پیراهن های بلند با دامن ماهی مناسب کسانی هستند که اندام ساعت شنی دارند،یعنی بین بالاتنه و پایین تنه تناسب زیبایی وجود دارد و فرد باسن برجسته و ران های زیبا دارد، مدل پیراهن مجلسی بالا تنه آن دراپه کار شده باشد به دلیل اینکه به بالاتنه حجم می دهد مناسب این افراد است.

همچنین افرادی که پاهای لاغر و باسن کوچکی دارند این مدل گزینه ی مناسبی برای این افراد است چرا که مدل ماهی پایین تنه را برجسته تر نشان می دهد.

مدل لباس مجلسی ماهی

 

مدل دکلته

پیراهن های دکلته بسیار زیبا هستند ولی برای تمام افراد مناسب نیستند، افرادی که بالا تنه ی بزرگی دارند به عنوان مثال افرادی که سینه های بزرگ و شانه های گوشتی دارند و دور بازوهای آنها زیاد است مدل مجلسی دکلته گزینه ی مناسبی برای آنها نمی باشد. همینطور افرادی که شانه های متناسب و بازوهای کشیده وسینه های کوچک دارند باید در انتخاب نوع دکلته بسیار دقت کنند، دکلته مدل قلبی یا ابرویی مناسب این افراد می باشد.
لباس دکلته برای افراد با شانه های پهن ( شانه های استخوانی ) بسیار مناسب می باشد.

 

مدل لباس مجلسی دکلته

مدل لباس مجلسی دکلته ابرویی

 

لباس کوکتل

لباس کوکتل نوعی لباس مجلسی زنانه است که قد آن تا زانو می باشد و همراه با کفش پاشنه بلند پوشیده می شود و برای مجالس نیمه رسمی و نه چندان بزرگ مناسب است. مدل مجلسی کوکتل، استایلی است که در عین راحتی، لوکس به حساب می آید و شما را خاص می کند. این مدل لباس برای تمامی اندام ها نسبتا مناسب بوده و محدودیتی ندارد ولی دقت در انتخاب مدل یقه و آستین ها می تواند استایل شما را زیبا تر کند.

 

مدل های لباس مجلسی کوکتل

 

مدل ماکسی

لباس های ماکسی یا بلند که طبق معمول تا قوزک پا هستند در مدل های مختلف چاکدار، پلیسه ای و غیره می باشند و در هر دو اندازه بلند و کوتاه موجود است. پیراهن ماکسی برای هر اندامی مناسب است. پیراهن های ماکسی طرح دار برای افراد ریزنقش گزینه ی بسیار خوبی می باشند.

 

مدل های لباس مجلسی ماکسی

 

لباس مجلسی دخترانه

پیراهن های مجلسی کوتاه و بلند، کت شلوار، کت و دامن، لباس های سرهمی مجلسی از جمله مدل های  لباس مجلسی دخترانه می باشد . پیراهن های مجلسی بلند و کوتاه دوخته شده با حریر و تور گزینه ی بسیار مناسبی برای دختر خانم های جوان است .

 

مدل های لباس مجلسی دخترانه

پیراهن های مجلسی با سنگ دوزی های فراوان و یا گیپور های سنگین برای دختران چندان مناسب نیستند چون موجب می شود سن آنها بیشتر از آنچه که هست دیده شود همچنین باید در انتخاب مدل، رنگ کت و دامن محتاط باشند.

در انتخاب مدل لباس مجلسی و مدل لباس شب راحتی لباس را نیز در نظر بگیرید شما ساعت ها با آن لباس هستید راه میروید وغذا می خورید وشاید هم برقصید پس باید درآن احساس راحتی داشته باشید وگرنه به شما سخت میگذرد و خاطره خوبی از آن مهمانی نخواهید داشت اگر قرار است تمام مدت مهمانی را سر پا باشید و راه بروید از یک مدل لباس مجلسی با پارچه سبک استفاده کنید،می توانید دنباله لباستان را حذف کنید.

برای داشتن استایل مجلسی شیک فقط کافیست نکات ساده ای را در انتخاب لباس مجلسی رعایت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا