مدل های مختلف لباس عروس

جدیدترین مدل های لباس عروس

 در گذشته لباس عروس برای بیشتر افراد تداعی کننده یک پیراهن سفید پفی و تور توری بود اما امروزه با پیشرفت صنعت مد و لباس انواع مختلف مدل های لباس عروس طراحی شده که با توجه  به سلیقه ، طرح دلخواه و سایز و استایل بدن  گزینه های فراوانی برای انتخاب لباس عروس وجود دارد. در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع مدل های مختلف لباس عروس بپردازیم.

در ادامه با آکادمی طراحی مد و لباس پروفسور کریم فیضی همراه باشید.

 

مدل های مختلف لباس عروس

امروزه با توجه به سلایق و فرهنگ های مختلف لباس های عروس در مدل های متنوع طراحی شده اند و عروس خانم ها گزینه های فراوانی برای انتخاب دارند. مدل لباس عروس چیزی نیست که از مد بیفتد، مدل های مختلف دائما در حال تغییر هستند و هر چند سال یکبار وارد دنیای مد می شوند. انچه که در انتخاب مدل لباس عروس اهمیت دارد تناسب و هماهنگی آن با استایل و فرم بدن می باشد.

بهترین و زیباترین مدل لباس عروس، مدلی است که بر تن شما آراسته و برازنده باشد و زیبایی شما را دو چندان کند.مدلهای لباس عروس دکلته، آستین دار، مدل ماهی، مدل چین دار و دراپه شده و پفی ، لباس عروس کوتاه و دنباله دار از جمله محبوب ترین مدل های لباس عروس می باشند. و نوع پارچه استفاده شده برای دوخت لباس در نوع مدل لباس عروس تاثیر گذار است و می توان مدل های جدید را طراحی کرد مانند انواع لباس عروس های گیپور.

 

مدل های مختلف لباس عروس

مدل  ماهی

 مدل ماهی یکی از زیباترین مدل های لباس عروس است وبسیار پر طرفدار می باشد افرادی که اندامی نرمال دارند بالاتنه متناسب ،کمر باریک و باسن برجسته با خیال راحت از این مدل استفاده کنند، این مدل زیبایی اندامشان را دو چندان می کند. افرادی که شکم دارند مراقب باشند اگر می خواهند از این مدل لباس عروس استفاده کنند بدانند تمامی شکم شان و حتی چربی های پهلوهایشان نیز نمایان خواهد شد.

در مورد پارچه هایی که برای این مدل لباس ها استفاده می شودباید اطلاع داشته باشید پارچه های گیپور و دانتل زیبایی این مدل را دوچندان می کند و همین طور تزیینات زرق و برق دار، سنگ دوزی های زیبا و با کیفیت این مدل لباس عروس را فاخر تر نشان می دهد. ناگفته نماند مقدار پارچه ی مصرفی برای دوخت این مدل زیاد می باشد و اگر دارای دنباله باشد به متراژ پارچه افزوده می شود.

 

لباس عروس مدل ماهی

 مدل دکلته

مدل دیگر ی وجود دارد که در قسمت بالاتنه دکلته شده و روی دکلته به شکل های مختلفی کار شده است و طرفداران زیادی دارد، این مدل به کار کسانی می آید که دارای پایین تنه بزرگ هستند و بالاتنه کوچک دارند وقتی این مدل لباس عروس را بر تن کنند دیگر کسی به پایین تنه آن ها نگاه نمی کند ،همه نگاه ها به سمت دکلته کشیده می شود حال اگر روی دکلته سنگ دوزی کار شده باشد و در قسمت پایین تنه به یک دامن فون وصل شده باشد دیگر جای هیچ نگرانی نیست مطمئن باشید با این مدل بهترین استایل را خواهید داشت. هیچ محدودیتی در انتخاب پارچه برای دوخت این مدل لباس عروس وجود ندارد. از پارچه های گیپور، حریر، انواع ساتن ها و دانتل ها می توان برای دوخت دکلته های زیبا استفاده کرد.

لباس عروس دکلته

لباس عروس پفی

به طور کلی لباس های پفی حجم به بدن می دهند بنابراین اگر خیلی چاق باشید بهتر است از این مدل ها استفاده نکنید.دامن های پفی مناسب افرادی است که پایین تنه کوچکی دارند و بالاتنه بزرگ تراز پایین تنه دارند باپوشیدن لباس عروس پفی تعادل بین بالاتنه و پایین تنه برقرار می شود و اندام نرمال تر به نظر می رسد. دوخت این مدل نیز به پارچه زیادی نیاز دارد و در بیشتر مواقع از پارچه های تور و حریرو ساتن استفاده می شود به طور کلی پارچه نباید خیلی ضخیم باشد چون هم حجم زیادی ایجاد می کند و هم خیلی سنگین می شود.

 

مدل لباس عروس پفی

مدل ساده راسته وبدون چین

 از جمله مدل های لباس عروس، مدل راسته در عین سادگی جذابیت بالایی دارد در این میان برخی از افراد هستند که دوست دارند لباس عروس شان بسیار ساده باشد راسته باشد و هیچ گونه پف ویا چین نداشته باشد ،برای این افراد نیز مدل های خاص و زیبایی طراحی شده است البته نکته قابل توجه برای این مدل لباس عروس این است که این افراد مراسمشان را در فضای باز بر گزار می کنند بنابر این این مدل ها برای این گونه مراسم ها متناسب تر هستند.پارچه این گونه لباس ها عموما از ساتن حریر و تور ویا از ترکیب اینگونه پارچه ها بدست می آید این مدل لباس عروس ها لباس عروس های سبک و راحتی هستند.

 

لباس عروس راسته

 

با ذکر مدل های لباس عروس تاحدودی با انواع مدل های لباس عروس آشنا شدید ولی دراین میان انواع مدل های لباس عروس موجود است که طرفداران مخصوص به خود را دارد مثل مدل لباس عروس های آستین دارو پوشیده و لباس عروس کوتاه این مدل ها هم بستگی به نوع مراسم عروسی انتخاب می شوند به طور مثال لباس عروس کوتاه را در مراسم عروسی مجلل نمی توان پوشید،لباس عروس کوتاه انتخاب کسانی است که مراسم ساده و دوستانه در یک مکان راحت و صمیمی دارند و کسانی که مراسم بزرگ با مهمان های زیاد دارند ترجیح می دهند یک لباس فاخر و باشکوه با دنباله بلند بپوشند. لباس های پوشیده هم مخصوص کسانی است که لباس باز دوست ندارند ودوست دارند در مراسم مختلط که آقایان حضور دارند لباس پوشیده بپوشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا