نکاتی برای انتخاب لباس عروس کوتاه و شیک

نکاتی برای انتخاب لباس عروس کوتاه و شیک

بیشتر دخترها از دوران کودکی، در شب عروسی خود را در لباس عروس بلند سفید تصور می کردند. لباسی پرچین با دنباله ای بلند که روی زمین کشیده می شود و همانند ملکه ها قدم می زنند.ولی در این میان دخترانی هستند که چشم بروی چنین تصوری می بندند، جدیدترین مدل های لباس عروس را کنار گذاشته و با انتخاب جسورانه لباس عروس کوتاه و شیک همه را حیرت زده می کنند. چیزی که کسی انتظارش را ندارد. با چنین انتخابی کار کمی سخت شده و دقت بیشتری لازم است. در اینجا نکاتی برای انتخاب چنین مدل هایی ارائه شده که خوب است به آن ها توجه شود.

 

 در ادامه با آکادمی پروفسور کریم فیضی همراه باشید.

 

لباس عروس کوتاه

 

چه دخترانی می توانند لباس عروس کوتاه بپوشند؟

 

پوشیدن لباس عروس کوتاه و شیک، مستلزم داشتن پاهای زیبا وکشیده است. این انتخاب برای افرادی که پاهای چاق دارند، گزینه خوبی نیست. همچنین باید پوست خوبی داشته باشید. در غیر اینصورت، با پوشیدن دامن کوتاه نمایان شوند و به کلی استایل تان بهم می ریزد. دقت داشته باشید، اگر کمی تپل هستید، انتخاب این مدل ممکن است شما را کمی تپل تر نشان دهد؛ مخصوصاً اگر پفی باشد. اگر از زیبایی پاهایتان اطمینان دارید، انتخاب مدل های کوتاه گزینه بدی نیست! می توانید با پوشیدن یک جفت صندل که در قسمت مچ تزئیناتی دارد زیبایی پاهایتان را به رخ بکشید!

 

مدل لباس عروس کوتاه

 

افراد لاغر، بهترین گزینه برای پوشیدن انواع لباس عروس کوتاه هستند. خواه پفی، دنباله دار و یا رنگی باشد. دخترانی که بسیار لاغر هستند با پوشیدن این مدل لباس کمی پُرتر به نظر خواهند رسید. افراد لاغر با انتخاب مدل مناسب برای بالاتنه لباس عروس شان و هماهنگ کردن اکسسوری مناسب با آن می توانند در شب عروسی شان با لباس کوتاه پفی خود بدرخشند.

این نکته نباید فراموش شود لباس عروس کوتاه برای عروسی های مجلل با مهمان های زیاد مناسب نیست. بهتر است آن را برای مجلس های کم جمعیت و ساده وبه اصطلاح خودمانی بپوشید. تصور کنید دریک مهمانی شلوغ و با تشریفات عروس با لباس کوتاه ظاهر شود زیبا می شود؟ و یا اگر همچون ملکه ها با لباس بلند وارد شود؟

 

مدل لباس عروس کوتاه

 

لباس عروس کوتاه رنگی

 

حرکت جسورانه بعدی، پوشیدن لباس عروس کوتاه رنگی است؛ چیزی که همه را متعجب می کند! البته برخی لباس عروس رنگی را نمی پسندند و معتقدند لباس عروس باید سفید باشد و چیزی غیر از آن خوشایند نیست. چنین انتخابی بیشتر برای مراسم های نامزدی، عقد و حنابندان استفاده می شود.

لباس عروس رنگی، می تواند هر رنگی باشد ولی باید به رنگ پوست عروس بیاید. همچنین باید با آرایش و اکسسوری های عروس خانم هماهنگ باشد تا جلوه زیبایی داشته باشد. مدل های جدیدی نیز برای لباس عروس های کوتاه پفی با رنگ سفید با تزئینات رنگی طراحی شده است. مانند گلدوزی های رنگی، گل های برجسته رنگی، سنگ‌دوزی های رنگی و غیره.

 

لباس عروس کوتاه رنگی

 

در این میان، مدل های دخترانه و بچگانه نیز وارد دنیای مد شده است. این لباس ها بدلیل کوتاه بودن مناسب این سنین است. امکان جابه جا شدن برای دختر بچه ها با لباس عروس بلند، سخت است. آن ها با مدل های کوتاه، می توانند راحت تر راه بروند و از مراسم عروسی لذت ببرند. دختران جوان نیز با پوشیدن چنین مدل هایی جلوه خوبی به اندام خود می دهند و کم سن و سال به نظر می رسند. لباس عروس کوتاه دخترانه دنباله دار و پف دار نیز برای دخترها گزینه های مناسبی است.

 

لباس عروس کوتاه رنگی

 

پوشیدن لباس عروس کوتاه کوتاه ممنوع

 

تنها مدلی که برای عروس خانم ها مناسب نیست لباس عروس کوتاه کوتاه است. اگر قد دامن لباس عروس به اندازه ای باشد که ران ها دیده شود جلوه خوبی نخواهد داشت. بهتر است قد دامن تا پایین زانوها بیاید و زانوها را بپوشاند. مدل های دیگری نیز هستند که قد دامن مابین زانو و قوزک پا می رسد این دامن ها نیز برای دامن لباس عروس بسیار زیبا می شود.

 

لباس عروس کوتاه دنباله دار، انتخابی جالب

 

طراحی های جالب دیگری هم است. مدل های دنباله دار؛ مدلی که دامن در قسمت جلو کوتاه و در قسمت پشت بلند است. این طراحی جای مانور زیادی دارد. می توان با پارچه های مختلف این مدل را دوخت. پارچه های حریر و تور. حتی با گیپورها و دانتل ها هم می توان این مدل را دوخت و زیبایی آن را چند برابر کرد. در قسمت پشت دامن، با اضافه کردن پارچه و دوخت دنباله، می توان زیبایی این مدل را دوچندان کرد. در بعضی مدل ها، دنباله دامن به کمک دکمه های مخفی به کمر لباس وصل می شود و در صورت نیاز از کمر جدا می شود.

 

لباس عروس کوتاه دنباله دار

 

مدل پفی مناسب چه کسانی است؟

 

این مدل بیشتر مناسب افراد قد بلند و لاغر است. انتخاب لباس عروس متناسب اندام تان کار چندان سختی نیست. اگر قد کوتاه و کمی توپُر هستید، سراغ مدل های پف دار و عروسکی نروید. اگر لباس عروس کوتاه پفی بپوشید، قدتان کوتاه به نظر می رسد و نمای جالبی نخواهد داشت. در مورد مدل های پفی و عروسکی، اگر بالاتنه متناسب با فرم بدن انتخاب شود، گزینه خوبی برای مراسم های ساده و خودمانی خواهد بود.

 

مدل لباس عروس کوتاه پفی

 

انواع مختلف لباس عروس در طرح ها و مدل های محتلف وجود دارد اما بعضی از افراد ترجیح می دهند با لباس عروس کوتاه متفاوت تر باشند اما برای یک انتخاب درست باید تمامی نکات  گفته شده را رعایت کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا