لباس پوشیدن خانم های لاغر و قد بلند

نکات لباس پوشیدن خانم های لاغر و قد بلند

رسیدن به استایل ایده آل آرزوی هرکسی است، چه افراد لاغر و قد بلند چه افراد چاق هر دوگروه سعی دارند به زیباترین شکل ممکن ظاهر شوند. با دانستن و رعایت نکات لباس پوشیدن خانم های لاغر و قدبلند به این مهم دست پیدا می کنند. در درجه اول این افراد باید لباس هایی بپوشند تا کمی آن ها را پرتر نشان دهد.
اولین نکته که افراد لاغر و قد بلند برای داشتن استایل شیک باید رعایت کنند این است که از پوشیدن لباس هایی که آنها را لاغرتر و کشیده تر نشان می دهد دوری کنند.
در ادامه به بررسی نکاتی که در انتخاب لباس برای افراد لاغر و قد بلند باید رعایت شود خواهیم پرداخت. با آکادمی طراحی مد و لباس پروفسور فیضی همراه باشید.

نکاتی که خانم های لاغر و قد بلند باید بدانند

خانم های لاغر و قد بلند می توانند از دامن کمک بگیرند. دامن های پیلی دار ،چین دار ،بسیار برای شما مناسب است، والبته دامن کلوش که برای تمامی اندام ها قابل استفاده است. البته اگر می خواهید لباس های یکسره بپوشید سعی کنید کوتاه باشد و رنگ بالاتنه با پایین تنه متفاوت باشد به این شکل خانم های لاغر و قد بلند کمی کوتاه قد تر به نظر می رسند.
اگر در انتخاب مانتو با مشکل روبرو شدید ساده ترین و راحت ترین انتخاب مانتو کیمونو است به سادگی شما را چاق تر نشان می دهد.

فراموش نکنید پوشیدن لباس هایی که در قسمت بالاتنه کوتاه است، خیلی برای شما مناسب است. از جمله مهم ترین نکات پوشیدن لباس خانم های لاغر و قد بلند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

نکاتی درباره ی لباس پوشیدن افراد لاغر و قد بلند

لباس های بزرگ و گشاد نپوشید

یکی از راز های خوش تیپی پوشیدن لباس اندازه است، لباس نه باید گشاد باشد نه تنگ، افراد لاغر و قد بلند از این قاعده مستثنی نیستند آن ها هم اگر می خواهند خوش استایل باشند باید از این قاعده پیروی کنند و لباس های بزرگ و گشاد نپوشند چون هم شلخته می شوند و هم لاغری شان نمایان می شود. افراد لاغر این تصور را دارند که با پوشیدن لباس های گشاد می توانند لاغری خود را پنهان کنند در صورتی که پوشیدن لباس های گشاد تنها لاغری آنها را بیشتر به رخ می کشاند و آن ها را از نظر جسمانی ضعیف جلوه می دهد.

 

نکات لباس پوشیدن خانم های لاغر وقد بلند

پوشیدن لباس های تنگ و چسبان ممنوع

با پوشیدن لباس های تنگ و چسبان نه تنها خوش تیپ نمی شوید بلکه انحناها و حتی استخوان های بدنتان نمایان می شود و تصویر خوبی در ذهن دیگران باقی نمی گذارید،در مورد شلوار نیز همین طور است،اگر قصد دارید از شلوار استفاده کنید، شلوار هایی را انتخاب کنید که جذب نباشند،(شلوار اسکینی گزینه خوبی نیست) این شلوار ها پاهای شما را کشیده تر و لاغر تر نشان می دهد،سعی کنید شلوار های دمپا گشاد ویا شلوار های برمودا بپوشید،این ها اندام شما را متعادل و زیبا می کند.

نکات لباس پوشیدن خانم های لاغر و قد بلند

لباس های طرح دار بپوشید

هرچه لباس شما دارای طرح های زیادی باشد، خطوط افقی و عریض داشته باشد شما پر تر دیده خواهید شد، پس سعی کنید لباس های طرح دار را به کمدتان اضافه کنید. از رنگ ها نیز می توانید استفاده کنید تا به تیپ ایده آل خود برسید رنگ های شاد و پر انرژی مخصوص شماست با پوشیدن آن ها هم کمی پر تر به نظر خواهید رسید و هم روحیه شادی خواهید داشت.
لباس ها با طرح های چهارخانه گزینه ی مناسبی هستند هر چقدر چهار خانه ها کوچکتر باشند، اندام را پر تر نشان می دهند.
افراد لاغر و قد بلند از پوشیدن لباس های یکدست و یک رنگ باید خودداری کنند، پوشیدن کت و شلوار تک رنگ گزینه ی خوبی برای این گروه از افراد نیست چرا که آنها را لاغر تر و کشیده تر نشان می دهد.

 

نکات پوشیدن لباس خانم های لاغر و قد بلند

 

 

در انتخاب یقه دقت کنید

اگر می خواهید استایل خیره کننده داشته باشید هرگز سراغ یقه های باز و هفتی نروید، یقه های باز با نشان دادن استخوان های سینه و گردن شما زیبایی شما را تحت الشعاع قرار می دهد، لباس هایی با یقه های هفتی بالاتنه شما را کشیده تر نشان می دهد،یقه هایی استفاده کنید که پوشیده باشند، پیشنهاد دیگر ما یقه های چند لایه و حجیم است،این یقه ها بالاتنه را بزرگ تر نشان می دهد.
یقه های اسکی و برگردان بزرگ گزینه های مناسب برای افراد با گردن های بلند و صورت کشیده هستند. یقه های زیپی، ایستاده از دیگر یقه های مناسب افراد قد بلند می باشد.

انواع مختلف یقه لباس طراحی شده است که با انتخاب درست می توان استایل فوق العاده ای داشت.

 

لباس پوشیدن خانم های لاغر و قد بلند

از کمک چین و پیلی و دراپه غافل نشوید

با کمک چین و پیلی و دراپه چه در روی بالاتنه و چه در روی پایین تنه به راحتی می توانید به اندام خود حجم بدهید، چین هایی ریز به روی پارچه حریر در عین ظرافت به اندام هم حجم می دهد. یکی دیگر از عوامل حجم دهنده انواع دراپه ها هستند در عین حال که مدل های زیبایی به لباس می بخشند استایل زیبایی برای خانم های لاغر و قد بلند به وجود می آورند.

پارچه ی مناسب برای افراد لاغر و قد بلند

در انتخاب پارچه بسیار دقیق باشید و پارچه هایی را انتخاب کنید که به بدن شما حجم می دهند، پارچه هایی هستند که به تنهایی می توانند اندام لاغر را کمی چاق تر کنند مثل مخمل کبریتی و فلانل این پارچه ها گزینه های خوبی برای افراد لاغر و قد بلند هستند، اگر این پارچه ها با مدل های مناسبی دوخته شوند می توانند به شما کمک شایانی بکنند تا به اسنایل ایده آل خود برسید. ضمن آنکه پارچه جین وکتان نیز گزینه خوبی است و در همه فصول سال می توانید استفاده کنید.

انتخاب پارچه برای خانم های لاغر و قد بلند

پوشیدن کت را فراموش نکنید

خانم های لاغری هستند که سرشانه های بسیار ظریف دارند کت هایی که اپل دار هستند ودارای تزیینات در قسمت سرشانه برای این افراد طراحی شده اند، وسرشانه را پهن تر وزیباتر نشان می دهند. کت اصولا لباسی است جلوباز پس لباسی باید زیرآن پوشیده شود این موضوع کمی کار را راحت میکند شما می توانید با شومیزها و تاپ های زرق و برق دار به راحتی بالاتنه تان پر تر نشان دهید.
اگر خانم لاغری هستید که دور سینه ودور کمر و دور باسن یک اندازه دارید یا به اصطلاح اندام مستطیلی دارید کت و شلواری انتخاب کنید که کمر کرستی داشته باشد تا تناسب دور سینه و دور باسن را برقرار کند. وبا پوشیدن شلوار پیلی راسته تیپتان را کامل کنید. از دامن شلواری هم کمک بگیرید.

به طور کلی اگر بخواهیم از مدل کت و شلوار مناسب خانم های لاغر صحبت کنیم ،مدل هایی مد نظر ماست که هم در بالاتنه وهم در پایین تنه ایجاد فضا وحجم کنند . بعضی از پارچه هاسنگین هستند و خود به تنهایی دارای حجم هستند مانند کتان های ضخیم و پارچه های چرمی ضخیم، پوشیدن این کت و شلوارها به تنهایی شما را پر تر نشان می دهد. کت های گیپور از مدل کت شلوار های مناسب افراد لاغر است.

این مدل کت ها با استین های بلندی که دارند حجم مناسبی به اندام های لاغر می دهند .سعی کنید کت و شلوارتان یک رنگ نباشد،یک رنگ بودن بر لاغری شما می افزاید.

نکات پوشیدن لباس خانم های لاغر و قد بلند

کفش و اکسسوری

خانم های لاغر و قد بلند سعی کنند کفش های خیلی پاشنه بلند نپوشند.از کفش های لژ کوتاه استفاده کنند.یا صندل های کار شده روبازبپوشند. توصیه می شود افراد لاغر و قد بلند از کمربند های ضخیم و پهن استفاده کنند. ساعت مچی و دستبند های خیلی پهن و بزرگ برای افراد با دست های لاغر و مچ دست ظریف مناسب نمی باشد.
به طور کلی تزیینات در استایل آن ها کمک کننده است چه این تزیینات روی لباس باشد و چه روی کفش، در انتخاب اکسسوری هم مانند کفش باید دقت کرد.

اکسسوری مناسب افراد لاغر

با رعایت نکات گفته شده درباره ی لباس پوشیدن خانم های لاغر و قد بلند می توانید استایل فوق العاده ای داشته باشبد.

امیدوارم از مطالعه این متن لذت برده باشید و پیشنهاد می کنم حتما مقاله ی چه لباس هایی بپوشیم تا لاغر دیده شویم را بخوانید.

2 دیدگاه دربارهٔ «نکات لباس پوشیدن خانم های لاغر و قد بلند»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا