انتخاب لباس عروس

نکات کلی در انتخاب لباس عروس

پوشیدن لباس عروس برای هر دختری بسیار وجد آور است، حتی بسیاری از دختر خانم ها برای پوشیدن بهترین لباس عروس برنامه ریزی های زیادی می کنند ولی در نهایت از نتیجه انتخاب خود راضی نیستند. غافل از اینکه نکاتی را که در انتخاب لباس عروس باید رعایت کنند را نادیده گرفته اند.

انواع مختلف مدل های لباس عروس در فروشگاه عرضه می شود که تمامی آنها زیبا و ایده آل به نظرمی رسند. شما باید بدانید صرفا دوست داشتن مدل لباس عروس کافی نیست، مواردی نیز هستند که در انتخاب لباس عروس بسیار مهم هستند که بدون آن ها به استایل مورد نظرتان نخواهید رسید، از آنجایی که پوشیدن لباس عروس برای اغلب خانم ها یک بار اتفاق میفتد پس به دقت فراوانی نیاز دارد. در ادامه می خواهیم شما را با نکات ریز و درشت انتخاب لباس عروس آشنا کنیم تا با پوشیدن لباس عروس ایده آل تان خاطره خوب و بیاد ماندنی از بهترین شب زندگی تان داشته باشید .

با آکادمی طراحی مد و لباس پروفسور کریم فیضی همراه باشید.

 

انتخاب لباس عروس

نکاتی که در انتخاب لباس عروس باید رعایت کرد

وقتی که نوبت به برنامه ریزی عروسی می رسد هیچ چیز وحشتناک ترو سخت تر از پیدا کردن لباس عروس ایده آل برای عروس خانم ها نیست. انتخاب از بین گزینه های فراوان و نداشتن هیچ تصوری از لباس عروس ایده آل خود نیز کار شما را مشکل تر می سازد. از جمله نکاتی که در انتخاب لباس عروس علاوه بر علاقه و دوست داشتن مدل یا سبکی خاص باید به آنها توجه کرد موارد زیر می باشند.

  • مدل لباس و تناسب آن با اندام
  • تم و مکان برگزاری عروسی
  • فصل برگزاری مراسم
  • پارچه لباس عروس
  • اکسسوری های همراه با لباس عروس
  • احساس راحتی در لباس عروس

انتخاب لباس عروس

انتخاب لباس عروس متناسب با فرم بدن

مهمترین نکته در انتخاب لباس عروس، اندازه وسایز آن می باشد، بسیار مهم است که لباس عروس فیت تن باشد یعنی نه تنگ باشد ونه گشاد باشد، اگر تنگ باشد تمام انحناهای بدن شما را نمایان می کند و بجای اینکه اندام شما را زیبا جلوه دهد، شما را بد هیکل  نشان می دهد، در قسمت پشت لباس بندینک وجود دارد اگر لباس تنگ باشد باعث کشیدگی بندینک ها شده و جلوه بدی به لباس می دهد، واز همه مهم تر شما در لباس تنگ احساس راحتی نخواهید کرد. واگر لباس گشاد باشد شما را شلخته و بزرگ نشان می دهد فکر می کنم سرشانه های افتاده برای همه ناخوشایند باشد.

شاید همه در نگاه اول به دست و پا گیر بودن دنباله ی لباس عروس توجه کنند ولی دنباله لباس عروس هم تا حدودی قوانین خودش را دارد به طور مثال اگر ریز نقش هستید و یا قد کوتاهی دارید لباسی را انتخاب کنید که دنباله کوتاهی داشته باشد چون اگر لباس با دنباله بلند انتخاب کنید در میان آن همه حجم گم می شوید.

انتخاب لباس عروس

مدل یقه ها و نوع دامن و آستین ها را در انتخاب لباس عروس فراموش نکنید و مدلی را انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با اندام شما داشته باشد.به عنوان مثال یقه های دلبری و دکلته برای خانم هایی که بالاتنه ی گوشتی دارند مناسب نیستند. مدل دامن ماهی مناسب کسانی هستند که اندام ساعت شنی دارند،یعنی بین بالاتنه و پایین تنه تناسب زیبایی وجود دارد.

تم و مکان برگزاری مراسم

قبل از انتخاب لباس عروس تم مراسم عروسی و نوع مجلس خود را در نظر داشته باشید. اینکه مراسم شما در باغ برگذار می شود یا در یک سالن بسیار مجلل اهمیت زیادی در انتخاب لباس شما دارد. معمولا لباس عروس های پفی و سنگدوزی شده و مدل های پرنسسی و لباس عروس های دنباله داربرای مراسم های بزرگ و باشکوه که در سالن و تالار های مجلل و بزرگ برگزار می شوند مناسب هستند.

 

انتخاب لباس عروس

البته این مدل لباس ها نیز در مراسمی که در باغ برگزار می شوند قابل استفاده هستند ولی بستگی به فانتزی های ذهن شما دارد که دوست دارید مانند یک الهه ی زیبایی در باغ به چشم بیایید و یا همانند یک ملکه در یک قصربه نظر برسید.
اگر قصد دارید جشن عروسی خود را در ساحل برگزار کنید بهترین گزینه لباس عروس های سبک توری و یا ابریشمی هستند از پوشیدن لباس های سنگین و دنباله دار در این نوع مراسم خودداری کنید چرا که دست و پاگیر خواهند بود.

اگر مراسم عروسی شما یک مراسم دوستانه و خانوادگی است لباس عروس های ماکسی ساده گزینه ی مناسب و شیکی برای شما هستند علاوه بر این با رعایت نکاتی در انتخاب لباس عروس کوتاه، این گروه از لباس عروس ها برای مراسم های کوچک و دوستانه مناسب هستند.

انتخاب لباس عروس

فصل برگزاری مراسم

برای انتخاب عروس در فصول مختلف سال توجه به مدل لباس و پارچه ی اهمیت بسیاری دارد.مخمل ابریشمی، کرپ ابریشمی و پارچه ی ابریشمی از جمله بهترین پارچه های مناسب برای لباس عروس در فصل زمستان می باشند. لباس عروس های آستین دار نیز می توانند انتخاب خوبی برای فصل زمستان باشند هر چند محدودیتی برای پوشیدن لباس عروس آستین دار در فصل های دیگر نیز وجود ندارد.
اگر عروسی شما در زمستان برگزار می شود انتخاب شنل و کت مناسب با لباس عروس خود را نیز فراموش نکنید.
پارچه ی ابریشم به دلیل ویژگی منحصر به فرد آن یکی از محبوب ترین پارچه های لباس عروس می باشد که در فصل تابستان خنک بوده و در فصل زمستان گرم می باشد و انتخابی مناسب برای همه ی فصل ها می باشد.

انتخاب لباس عروس

دقت در انتخاب اکسسوری های لباس عروس

نکته دیگر هماهنگ بودن تور سر و لباس عروس است، اگر لباس عروستان کار شده است از تور ساده استفاده کنید تا زیبایی لباستان را از بین نبرد، برای لباس هایی که تا قسمت گردن تزیینات دارند و کارشده اند یا مدل خاصی در قسمت پشت لباس دارند بهتر است از تور کوتاه استفاده شود تا آن قسمت ها به خوبی دیده شوند ضمن آنکه در مراسم های خیلی رسمی بهتر است از تور بلند سه متری استفاده شود.

در انتخاب جواهرات، تاج، کیف و کفش دقت کنید. اگر مدل لباس عروس شما ساده است می توانید با استفاده از جواهرات به زیبایی آن بیافزایید و از یک تاج کار شده متناسب با مدل مو هایتان استفاده کنید. و در صورت انتخاب لباس عروس مجلل و کار شده ، انتخاب جواهرات زیاد و پرزرق و برق توصیه نمی شود چرا که در این حالت استایل شکیل و شیکی نخواهید داشت.

 

انتخاب لباس عروس

راحت بودن لباس عروس

راحتی لباس بسیار مهم است، اگر پارچه ی کار شده مد نظرتان است، حتما دقت کنید به درستی آستر کشی شده باشد تا با تماس با پوستان ایجاد حساسیت نکند. اگر دلتان می خواهد در بهترین شب زندگی تان خیلی نشینید و تحرک داشته باشید از دنباله لباس استفاده نکنید، یا از دنباله هایی که قابل جدا شدن هستند استفاده کنید. دنباله بعضی لباس عروس ها به وسیله چند دکمه به لباس متصل می شود، می توانید از آن ها استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا